Seo Ayarı Nedir?

İnternet ortamının yaygınlaşmasında en önemli pay web sitelerinin geniş bir kategoride kullanıcılara hizmetler ve kolaylıklar tanımasıdır. İhtiyacınız olan herhangi bir şeyi arama motorları sayesinde yazarak birçok farklı şekilde karşınıza sunması en büyük özelliğidir. Birçok kullanıcı bilmese de aslında arama motoruna girmiş olduğunuz kelimeler sizi istediğiniz şeye istediğiniz özellik de ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu özelliğin adı ise kısaca SEO dur.

SEO Açılımı Nedir?

SEO’nun açılımı “ Search Engine Optimization” yani Türkçe ye çevirecek olursak Arama Motoru Optimizasyonu dur. Buda sizin arama motoruna hangi kelimeleri girdiğinizin istediğinize ulaşmanız da kesinliği arttırmaktadır.

İç SEO Nedir?

Web sitenizin için de yazılan kodları kapsayan bir ayardır. Bunun için alt başlıklar eklerken düzenli bir şekilde eklenilmeli “ H1 H2 H3” gibi başlık sırası ayarlanmalı.

 Site içinde sayfalar arasında link vererek yönlendirme yapılmalı ve bu yönlendirmeler sonucunda kullanıcılar site üzerinde daha fazla zaman geçirecektir. Bu sayede arama motorları sitenizde önemli içerik oranının yüksek olduğunu tespit eder.

Site içerisine eklemiş olduğunuz resimlerin de içeriklere uygun olmalı. Çözünürlük açısından ise daha küçük boyutlu görseller tercih edilmelidir site hızını arttırmak için. Web sitesinin içinde anahtar kelime kullanımına ve yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde arama motorları spam olarak algılamaktadır. Buda sitenizi daha arka plana taşımaktadır.

Dış SEO Nedir?

Web sitenizin dışında yapacağınız çalışmaları kapsayan bir çalışmadır. Bu çalışmada daha çok adında da olduğu gibi iyi bir şekilde hazırlanan iç SEO çalışmasının üzerine koyarak daha fazla talep anlamında seo ayarının son aşamasıdır.

Başka formlardan yâda diğer dış sitelerden geri dönüşler sitenizin arama motorları tarafından güvenilir olduğunu algılar ve daha ön plana taşır.

Başka sitelerde yapacağınız blog yazarlığı veya makale yazarlığı da sizin sitenizin reklamına katkı sağlar ve içerik hakkında ne kadar çeşitlilik barındırdığınızı belirtir. Bu da geri dönüş linkleri açısından katkı sağlar.

Web sitesine sahip olan kişilerin veya firmaların web sitesine olan trafiği arttırmak için kesinlikle SEO ayarlarını web sitelerine uygulamaları gerekmektedir. Bu sayede içeriklerini ve ürünlerini daha çok kullanıcıya ulaştırabilir ve kullanıcıların karşına çıkan sonuçlarda daha üst sıralarda kendine yer bulabilir. Bunun içinde süreklilik yani sitelerin içeriklerinin güncelliği önemli bir nokta olduğu unutulmamalıdır.

“Seo Ayarı Nedir?” üzerine 14 yorum

 1. An itibariyle 2. wordpress sayfamı kuruyorum. WPKur bu konuda bana çok yardımcı oldu. Desteğini hiç esirgemedi. Gerek destek kısmından yardımları olsun, gerek paylaştığı yazılar olsun okuyarak ve gerekli işlemleri yaparak tüm sitelerimi en üst sıralara taşımayı başardım. Pasif gelir elde etmek için bire bir.

  Yanıtla
 2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler WpKUR.

  Yanıtla
 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler WpKUR.

  Yanıtla
 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. EtiketlerWordPress üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site açan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmala.

  Yanıtla
 5. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Her alanda yardımcı oldu. Gerek SEO olun gerek se kurulum ve temalar oldun.

  Yanıtla
 6. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Her alanda yardımcı oldu. Gerek SEO olun gerek se kurulum ve temalar oldun.

  Yanıtla
 7. Seo Ayarı Nedir? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  Yanıtla
 8. Sitenizi sürekli takip ediyorum. Paylaşımlarınız çok kaliteli teşekkür ederim. Çok işime yarıyorr.

  Yanıtla

Yorum yapın